Łasuszki – łakomczuszki w przedszkolu

W dniu 9 lutego uczniowie naszej szkoły obchodzili Dzień Bezpiecznego Internetu, a maluchy z młodszego oddziału przedszkolnego Międzynarodowy Dzień Pizzy. Przedszkolaczki przygotowały papierowe ciasto, na którym układały swoje przysmaki. Pysznego efektu całości nadał „sos pomidorowy”. Wszystko to powstało dzięki ich i wychowawczyni  - Pani Anny Brysiak wyobraźni.

Obchody tego święta były inspiracją do zdobycia nowej wiedzy i umiejętności dzieci poprzez: poznanie genezy pochodzenia pizzy, obejrzenie prezentacji dotyczącej sposobów obchodzenia jej święta w różnych krajach; uczenie się: matematyki - przeliczanie składników użytych do wykonania tej tradycyjnej włoskiej potrawy, zasad ekonomicznego gospodarowania produktami żywnościowymi, poznawanie wartości odżywczych wybranych składników. Przy okazji maluchy próbowały samodzielnie uwiecznić ten dzień robiąc zdjęcia i odtwarzać je na tablicy interaktywnej.

Obchody Dnia Pizzy były doskonałym przykładem nauki poprzez świetną zabawę.