Nasi najmłodsi uczniowie lubią czytać

W pierwszym tygodniu lutego pierwszaczki spotkały się z naszą bibliotekarką – Panią Beatą Kamińską na ciekawej lekcji czytelniczej. Nauczycielka przybliżyła dzieciom historię książki, zawody ludzi pracujących przy jej powstawaniu. Podczas zajęć pierwszoklasiści rozwiązywali również quiz wiedzy o bajkach dla najmłodszych. Na koniec otrzymali niespodzianki, tj. wyprawki czytelnicze.

Przedsięwzięcie to odbyło się w ramach projektu „Mała książka - wielki człowiek”, skierowanego do uczniów klas pierwszych przez Instytut Książki. Jego celem była popularyzacja czytelnictwa wśród najmłodszych, tradycji rodzinnego czytania już od najwcześniejszych lat dzieciństwa. Autorzy projektu przygotowali też broszurę dla rodziców, Kartę Małego Czytelnika i wspomniane wyżej wyprawki czytelnicze.W ten sposób pragnęli zaprosić uczniów rozpoczynających naukę w szkole do niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania oraz czerpanie przyjemności z lektury. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pod patronatem MEN.

W tym samym czasie w klasie III odbył się konkurs na najładniejszą okładkę do wybranej lektury. Dodatkowym zadaniem konkursowym było napisanie króciutkiej informacji nt. książki i zareklamowanie jej/ zachęcenie innych do jej przeczytania. Nagrodami książkowymi wyróżnieni zostali: Hubert Dziwosz, Julia Fik, Piotr Kaprzak, Wiktoria Łużna.