Z pasją i bezpiecznie w góry – spotkanie z himalaistą p. Piotrem Snopczyńskim

W dniu 7 marca uczniowie klas II i IV-VII spotkali się z nestorem polskiego himalaizmu, zdobywcą szczytu Gashebrum II, uczestnikiem kilkunastu wypraw na szczyty ośmiotysięczne, byłym ratownikiem Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego p. Piotrem Snopczyńskim. Podczas tego niezwykle interesującego spotkania jego uczestnicy dowiedzieli się, jak powinni zachowywać się w górach, jakie mieć wyposażenie, aby wędrówki po nich były bezpieczną przyjemnością. Pan Piotr Snopczyński zachęcał też wszystkich do uprawiania różnorodnych sportów: jazdy na rowerze, pływania, narciarstwa, itp., czyli ogólnie do aktywnego trybu życia. Panu Piotrowi serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia i odwiedziny w naszej szkole, za podzielenie się z naszymi wychowankami swoją pasją do wspinania się po górach i zamiłowaniem do nich. Życzymy zdobycia szczytu góry, o której marzy.