Położenie

Szkoła położona jest na terenie wsi Strzelce (gmina Marcinowice), przy trasie Świdnica - Wrocław, w odległości 15 km od Świdnicy. Okolice to malowniczy masyw góry Ślęży z wieloma szlakami i atrakcjami turystycznymi. Budynek szkoły leży w otoczeniu zabytkowego parku zawierającego wiele okazów rzadkich drzew.

Uczniowie

Do szkoły należą dzieci z 6 miejscowości - Strzelce, Biała, Chwałków, Tworzyjanów, Szczepanów, Gola.

Baza szkoły

Szkoła posiada 8 sal lekcyjnych, w tym: nowoczesną pracownię przyrodniczą, językową i komputerową oraz: bogato wyposażoną w sprzęt sportowy i przybory do ćwiczeń salę gimnastyczną, bibliotekę z multimedialnym centrum edukacyjnym, specjalistyczny gabinet do pracy pedagoga, psychologa i logopedy, pomieszczenie świetlicowe i salę przedszkolną, która w r. szk. 2013/2014 została wzbogacona w nowe zabawki i pomoce dydaktyczne z projektu dofinansowującego przedszkola (oddziały przedszkolne). Najmłodsi mogą spędzać czas na placu zabaw, na którym zamontowane są różnorodne przyrządy  uatrakcyjniające dzieciom czas wolny (huśtawki, karuzele, drabinki wspinaczkowe, mostki, równoważnie, itp.) oraz nowoczesne, pokryte sztuczną murawą, wielofunkcyjne boisko sportowe.