Organizacja nauczania w związku z powrotem klas I – III do zajęć stacjonarnych

1.Zajęcia w oddziałach przedszkolnych oraz klasach I – III odbywać się będą zgodnie z planem w formie stacjonarnej.

2. Świetlica szkolna dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I – III, czynna codziennie w godz. 11.00 – 15.30, ale odwóz dzieci autobusami tylko
do godz. 13.00, później odbiór osobisty przez rodziców. W tym szczególnym okresie świetlica szkolna działa z przeznaczeniem na zajęcia opiekuńcze dla dzieci, których oboje rodzice pracują lub dla tych, które oczekują na zajęcia.

3. Dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I – III zgodnie z planem odbywać się będą zajęcia dydaktyczno – wyrównawcze, korekcyjno – kompensacyjne, rewalidacyjne, gimnastyka korekcyjna, zajęcia
z psychologiem, pedagogiem, logopedą.

4. Dla dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas I – III działać będzie catering na dotychczasowych zasadach.

5. Dla uczniów z klasy III realizowane będą zajęcia projektowe oraz prowadzone będą zajęcia z robotyki w kl.II.

6. Biblioteka szkolna działać będzie zgodnie z planem. Książki wydawane będą przez nauczyciela z zachowaniem dystansu bez możliwości wejścia do biblioteki i samodzielnego korzystania z księgozbioru.

7. Na czas szczególnych zasad ostrożności w związku z COVID – 19, Rodzic może zrezygnować z zajęć prowadzonych przez nauczyciela innego niż wychowawca – dotyczy zajęć gimnastyki korekcyjnej, terapii logopedycznej, zajęć z psychologiem, korekcyjno – kompensacyjnych, robotyki, rewalidacji. Rodzic składa wówczas u wychowawcy pisemną rezygnację uczestnictwa dziecka w zajęciach.

8. Dzieci z oddziałów przedszkolnych mieszkające w Strzelcach lub dowożone prywatnym środkiem transportu przyprowadzane są do szkoły na godz. 7.00 lub 7.25.

9. Uczniowie klas I – III mieszkający w Strzelcach lub dowożeni prywatnym środkiem transportu przyprowadzani są do szkoły na godz. 7.25.

10. Zajęcia dla uczniów klas IV – VIII nadal pozostają w formie zdalnej, a ich organizacja, w tym także konsultacji, pozostaje bez zmian.

Pamiętajmy o najważniejszych zasadach:

- do szkoły przychodzą tylko dzieci / uczniowie zdrowi

- w autobusach szkolnych, w szkolnych przestrzeniach wspólnych obowiązują maseczki zakrywające usta i nos (maseczki dzieciom zapewniają Rodzice)

- do szkoły można przynosić wyłącznie niezbędne materiały/ przybory/ podręczniki szkolne, nie wolno wymieniać się nimi między sobą

- napoje do spożycia w szkole powinny być w oryginalnych opakowaniach
lub własnych termosach

- obowiązuje ograniczenie osób trzecich na terenie placówki do niezbędnego minimum po wcześniejszym uzgodnieniu z dyrektorem

- plac zabaw, siłownia zewnętrzna, boisko wielofunkcyjne jest otwarte tylko dla dzieci / uczniów wyłącznie w czasie trwania zajęć szkolnych

- Rodziców przyprowadzających i odbierających dzieci / uczniów obowiązują maseczki, rękawiczki jednorazowe oraz zachowanie dystansu społecznego

- dzieci, których najbliżsi domownicy przebywają w izolacji lub kwarantannie powinny zostać w domach

Pozostałe zasady ujęte są w Procedurach  bezpieczeństwa w Szkole Podstawowej im. K.K. Baczyńskiego w Strzelcach w związku z wystąpieniem epidemii oraz wytycznych MEN, GIS, MZ dostępnych tutaj. Rodzice oraz dzieci / uczniowie zobowiązani są do ich poznania i przestrzegania. Prosimy o zachowanie zasad
w trosce o zdrowie dzieci, uczniów, pracowników i nas wszystkich.