Mali miłośnicy matematyki

Nasze sześciolatki uwielbiają królową nauk – matematykę, ponieważ poprzez zabawy: manipulacyjne, konstrukcyjne, tematyczne oraz czynności praktyczne, jak np.: przygotowywanie deserów, sporządzanie soków owocowych mogą poznawać tajniki tej trudnej, a jednoczenie fascynującej dziedziny nauki. W czasie zajęć często wykorzystywana jest też tablica interaktywna, różnorodne, ciekawe i atrakcyjne dla dzieci pomoce dydaktyczne: gry planszowe, różnego rodzaju klocki, układanki.

Dzieci bawiąc się nabywają podstaw matematyki: uczą się segregowania, porównywania, szacowania, przeliczania, rozumienia pojęć: dodać/odjąć, mniej/więcej, itd. Matematyka towarzyszy im również podczas zabaw ruchowych i muzycznych, w czasie których mają możliwość rytmizowania, poznawania stosunków przestrzennych z wykorzystaniem bogatej bazy, m.in.: instrumentów perkusyjnych, sprzętu audiowizualnego, wyposażenia sali gimnastycznej – tu ogromnym zainteresowaniem cieszą się np. piłki edubale. Jednym słowem – matematyka obecna jest w każdej formie aktywności przedszkolaków.