Lekcje z jajem w klasie III

Zbliżają się święta Wielkiej Nocy. Wszyscy szykują się do nich i w domu, i w szkole. Podobnie jak i w zeszłym roku, szkolne przygotowania musiały odbyć się zdalnie, ale i tak było wesoło.

W klasie III odbyły się lekcje, których głównym bohaterem było jajo. Trzecioklasiści wystąpili przed kamerkami prawdziwie świątecznie. Ich pomysłowość nie miała granic. Były korale i kolczyki z jaj, zajączkowe ozdoby głowy, a nawet pisankowe makijaże.

Dzieci przypomniały sobie tradycje i zwyczaje świąteczne, rozwiązywały matematyczne zadania „jajeczne”, doskonaliły umiejętność układania i zapisywania życzeń. Odbyło się także dyktando plastyczne – uczniowie kolorowali jajka wg słuchanej instrukcji. Jednak największą atrakcję stanowiły konkursy:na najdłużej kręcące się jajo,w żonglowaniu jajkiem na łyżce, na najładniejszą kanapkę z tartym jajem. Były też wyścigi w obieraniu i ścieraniu jaj na tarce.

Wychowawczyni klasy – p. Joanna Kubicka serdecznie dziękuje rodzicom za wspaniałe przygotowanie dzieci i razem z nimi składa całej społeczności szkolnej życzenia pięknych, spokojnych i zdrowych świąt.