W krainie wartości – moduł VII „ Złośliwość i Pokojowość”

Wciąż trwa realizacja Międzynarodowego Projektu Czytelniczego „Magiczna moc bajek”. W kwietniu kolejny moduł - Złośliwość i pokojowość realizowała kl. II.

Uczniowie rozpoczęli działania w tej części od dyskusji, w oparciu o ilustracje, na temat tego czym jest złośliwość. Doskonale bawili się przedstawiając za pomocą gestów oraz mimiki różne hasła, np.: jestem miła, jestem zła, jestem wystraszona. Zapoznali się z bajkami pt.: „O rybaku i złotej rybce” braci Grimm, „Fałszywe łzy” J. Afanasjewa oraz  z wierszem A. Fredro „Chciwość osła”. Działania te były inspiracją do wykonania kontraktu grupowego pod hasłem „Pokój w naszej grupie”, zaprojektowania gry planszowej „Odcisk przyjaciela, a także stworzenia prac plastycznych pt. „Jak się czuję, gdy ktoś mi dokucza, a jak, gdy jestem szczęśliwy? Drugoklasiści zakończyli zajęcia wspólnym obejrzeniem dobranocki z dawnych lat „Muminki”. Podczas oglądania bajki zwracały uwagę na pokojową postawę jej bohaterów wobec świata.