Chociaż na odległość to całkiem naturalnie - zdalna lekcja przyrody w kl. III

W piątek, 30 kwietnia uczniowie klasy III pożegnali zdalne nauczanie zajęciami w terenie. W ramach realizacji jednego z zagadnień z innowacji Oto ja – naukowe rozważania trzecioklasisty pt. „Czy zielarz jest znachorem i czym jest medycyna niekonwencjonalna?” dzieci udały się na łąki w pobliżu swoich domów lub do swoich ogródków w celu poszukiwania ziół i innych roślin leczniczych. Prowadziły obserwacje i gromadziły zbiory komunikując się z nauczycielem za pomocą Messenger’a. Dla udokumentowania swoich działań wykorzystywały komórkowe aparaty fotograficzne lub aparaty cyfrowe. Po powrocie tworzyły zielniki. Tutaj z kolei przydały się im zasoby Messenger’a, program graficzny PowerPoint. Następnie poszukiwały w sieci i poradnikach książkowych wiadomości na temat zebranych roślin. Przy okazji poznały znaczenie pojęcia „znachor” i próbowały rozwiązać problem: czy zielarz może być/jest znachorem i czym różnią się te dwie profesje. Zebrane rośliny ozdobiły również makiety łąki, które uczniowie wykonywali na zajęciach artystycznych.

Podsumowując lekcje, trzecioklasiści stwierdzili, że choć zdalnie, to też może być naturalnie. Jednak oglądając efekty swoich działań przez kamerkę nie ukrywali tęsknoty za szkołą.