Dzień Bezpiecznego Internetu

W 2024 r. Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony 6 lutego, u nas w szkole rozpoczął inaugurację wielu działań i inicjatyw, które zaplanowaliśmy aż do końca marca, a których celem była promocja bezpiecznego korzystania z sieci. Były to lekcje z pedagogiem, z wychowawcami, z nauczycielem informatyki, na których nasi wychowankowie oglądali filmy edukacyjne i korzystali z gier uczących właściwego poruszania się w świecie wirtualnym; tworzyli prezentacje i plakaty promujące właściwe zasady korzystania z zasobów sieci (opracowanie etykiety), itp. Ponadto w klasach IV-VIII odbyło się spotkanie z policjantem z Komendy Powiatowej w Świdnicy, który poruszył tematykę cyberprzemocy i hejtu.

Efektem tych działań było podniesienie świadomości dzieci/uczniów, że każdego dnia powinniśmy dbać o własne bezpieczeństwo w sieci. DBI był więc doskonałą okazją do przypomnienia całej społeczności szkolnej o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu; aby pamiętać, że edukacja i otwarty dialog są kluczem do bezpiecznego i świadomego korzystania z zasobów cyfrowych.