Gminne eliminacje XXVII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK

Gminne eliminacje XXVII Dolnośląskiego Konkursu Recytatorskiego PEGAZIK wyłoniły pięciu finalistów. Spośród trzynaściorga uczestników – uczniów Szkoły Podstawowej w Strzelcach i Szkoły Podstawowej w Marcinowicach 5 marca jury wybrało najlepszych.

W kategorii młodszych (klasy 4-6) nagrodzono:

Elvie Visser, uczennice klasy 5 naszej szkoły, która mówiła wiersz pt. „Sznurówka” Agnieszki Frączek, Huberta Dworniczaka ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach, z utworem pt. „Przygoda Mańci” Marii Konopnickiej, Wiktora Richtscheida ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach, który prezentował wiersz pt. „Kornik i Mól” Wandy Chotomskiej

Kategoria starszych (klasy 7-8):

Nikola Ceglarz, uczennica klasy 8 naszej szkoły, która recytowała wiersz pt. „Odłamałam gałąź miłości” Haliny Poświatowskiej oraz prozę – fragment „Małego Księcia” Antoine᾿a de Saint-Exupéry᾿ego oraz Lena Ferster ze Szkoły Podstawowej w Marcinowicach z utworami – „Flejtuch” Ludwika Jerzego Kerna i Zbigniewa Herberta „Achilles. Pentesilea”.

Finaliści wezmą udział w konkursie na szczeblu powiatowym organizowanym w Świdnicy. Serdecznie gratulujemy!

Organizatorem wydarzenia było Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Marcinowicach, które ufundowało nagrody, oraz Szkoła Podstawowa w Strzelcach, gdzie konkurs się odbył.

W jury zasiadły: pani Honorata Błońska kierownik referatu do spraw oświaty w Urzędzie Gminy Marcinowice, pani Aneta Hryniewiecka z Gminnej Biblioteki w Wirach, pani Renata Poznańska z oddziału Gminnej Biblioteki w Szczepanowie.