Biofeedback - nowoczesna metoda treningowa

W ramach rządowego „Programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych Aktywna tablica” od listopada przedszkolaki i uczniowie w naszej szkole mają okazję korzystać z nowoczesnej formy terapeutycznej, jaką jest biofeedback, czyli nieinwazyjna metoda monitorująca zmiany fizjologiczne organizmu. Taka forma zajęć ma na celu lepsze rozpoznawanie wpływu myśli i uczuć na fizjologię, dzięki czemu dziecko może nauczyć się kontrolować te funkcje organizmu, nad którymi w normalnych warunkach nie może panować.

Kilkumiesięczna terapia Easy Biofeedback z wychowankami naszej placówki przynosi widoczne efekty. Dzieci łatwiej i dłużej koncentrują swoją uwagę na wyznaczonym zadaniu, są bardziej wyciszone, mają lepszą pamięć i spostrzeganie, a najmłodsze lepiej radzą sobie np. z przeliczaniem.

W ostatnim czasie kolejna nauczycielka uzyskała certyfikat trenera Easy Biofeedback. W sumie posiada ich już pięć Pań, dzięki czemu kolejne dziecko może liczyć na wsparcie.

w Marcinowicach, Lutomii Dolnej i Bystrzycy Górnej.