„Misja dom" - realizacja programu edukacyjnego Kubusiowi Przyjaciele Natury w klasie I

Każdy z nas zostawia po sobie codziennie ślad ekologiczny - ile zasobów skonsumował oraz ile zanieczyszczeń wyprodukował. Obecnie bardzo często mówi się o śladzie węglowym lub wodnym. Ten pierwszy dotyczy gazów cieplarnianych - dwutlenku węgla, który zostaje wyemitowany bezpośrednio przez daną osobę, czyli przez nas samych. Z kolei ślad wodny odnosi się do ilości wody, którą zużywamy. Bo przecież woda nie służy nam tylko do picia czy kąpieli. Znajduje się też w produktach, które kupujemy. W związku z tym pierwszoklasiści podczas realizacji programu dowiedzieli się, skąd bierze się prąd w gniazdku i dlaczego warte jest jego oszczędzanie, czy jaką rolę pełni dla nas woda, bez której nie byłoby życia na Ziemi. Nie mogło zabraknąć również przypomnienia zasad segregacji śmieci, czy obejrzenia filmu edukacyjnego pt. ,,Na tropie Eko nawyków". Każdy z nas może zostać przyjacielem natury więc zanim odkręcisz wodę, czy zapalisz światło - przemyśl czy tego potrzebujesz!