Komunikat w sprawie powrotu dzieci do przedszkola i oddziałów przedszkolnych

Wójt Gminy Marcinowice informuje, że otwarcie Publicznego Przedszkola   w Marcinowicach oraz oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej w Marcinowicach i Strzelcach planuje się od dnia 18 maja br. Termin ten może ulec zmianie ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną zarówno w kraju,   jak i w gminie.

Otworzenie placówek dla dzieci to decyzja odpowiedzialna, szczególnie w czasie trwania epidemii i powinna być podejmowana po uwzględnieniu wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia, dlatego też dzieci będą mogły wrócić do placówek po spełnieniu koniecznych warunków sanitarno-epidemiologicznych.

Wójt Gminy Marcinowice wspólnie z dyrektorami, podjął niezbędne działania, które pozwolą na zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przychodzącym do przedszkola i oddziałów przedszkolnych aby nie narażać zdrowia i życia zarówno przedszkolaków jak ich rodzin oraz pracowników.

Przypomina się, że w pierwszej kolejności z przedszkola i oddziałów przedszkolnych powinny korzystać dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką    w domu oraz dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujący zadania związan    z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

O szczegółach rozwiązań Rodzice będą informowani przez dyrektorów placówek.