Nasi uczniowie bezpieczni, bo widoczni na drodze

W ramach współpracy szkoły z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Wałbrzychu, w dniu 09.10.2020 r. odbyło się spotkanie dyrektora Pana Mariusza Szmiela z uczniami klasy drugiej. Przeprowadzona została pogadanka na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ze szczególnym uwzględnieniem zasad poruszania się pieszych po drodze w miejscach oznakowanych i nieoznakowanych. Zwrócono także uwagę na potrzebę noszenia odblasków przy plecakach oraz na ubraniach. Prowadzący zademonstrował kamizelki odblaskowe, które są najlepszym sposobem na to, aby być widocznym o zmroku. Ponadto drugoklasiści przypomnieli sobie znaki drogowe dotyczące głownie pieszych.  Porozmawiali także o wyposażeniu, jakie powinien posiadać każdy rower, aby był bezpieczny i sprawny. Po zajęciach dyrektor WORD-u przekazał Pani dyrektor Joannie Mazance zestaw opasek i znaczków odblaskowych dla wszystkichuczniów naszej szkoły.