Bez obawy! Jesteśmy gotowi na zimowe zabawy

Chociaż śniegu jak na lekarstwo, częściej go nie ma niż jest, nasi wychowankowie dobrze zostali przygotowani do zabaw zimowych, ponieważ w styczniu, tuż przed feriami, poznali zasady bezpiecznego ich organizowania. Dyskutowali na temat konsekwencji uprawiania sportów zimowych w miejscach niedozwolonych, rozważali różne sposoby mądrego i bezpiecznego spędzania czasu wolnego na śniegu. W swobodnych rozmowach chwalili się też swoimi umiejętnościami jazdy na nartach, łyżwach i sankach. Przedstawiali to w pracach plastycznych. Poznali różne mniej znane dyscypliny sportów zimowych, wypowiadali się na temat swoich zainteresowań poszczególnymi dyscyplinami.

Na zajęciach czytelniczych pani bibliotekarka – Beata Kamińska zapraszała uczniów do biblioteki. Opowiadała historię powstania książek, przekonywała, dlaczego warto je czytać, zachęcała do twórczego wykonywania mini-książeczek. Dzieci wzięły też udział w konkursie czytelniczym.

Uczestnicy zajęć świetlicowych wnieśli swój wkład w WOŚP, której gminny finał miał miejsce w naszej szkole. Upiekli pyszne pierniki. Pamiętali także o swoich babciach i dziadkach. Z okazji ich święta rozmawiali o relacjach rodzinnych, sposobach spędzania czasu z członkami rodziny, sposobach pomocy ludziom starszym, w tym swoim babciom i dziadkom. Wykonywali karty okolicznościowe, układali życzenia.