Powitanie Pani Jesieni

Puk! Puk!

- Kto tam?

- To ja, Pani Jesień, która wam na świetlicę różne dary niesie.

Wierszykami, piosenkami, jesiennymi obrazami i pracami z materiału przyrodniczego uczniowie witali w październiku kolorowego gościa – Panią Jesień. Na wystawce zagościły więc kasztanowe ludziki i zwierzątka, a na ścianach zawisły prace z kolorowych liści, po których biegały jeże, wiewiórki, na których stały kosze pełne owoców i warzyw.

Uczniowie spacerując po parku, prócz obserwowania zmian w szacie roślinnej i prowadzenia rozmów na temat swoich spostrzeżeń,  uczyli się posługiwać kompasem oraz przypominali sobie, jak wyznaczać kierunki świata.

Ponieważ październik to miesiąc, w którym święto mają pracownicy oświaty, dzieci poznały bliżej zawód nauczyciela. Wykonywały portrety swoich wychowawców, uczyły się formułowania życzeń, zapisując je na zrobionych przez siebie kartach okolicznościowych.