Powakacyjne wspomnienia

Na początku września spotkania na świetlicy pełne były jeszcze letniego słońca. Uczniowie wciąż wspominali swoje wakacyjne przygody, wojaże i zabawy. Wspomnienia te utrwalali prowadząc rozmowy, wykonując rysunki, kolorowanki, śpiewając piosenki i bawiąc się przy muzyce.

Jednak, gdy powoli przeminął wakacyjny nastrój, dzieciom przypomniane zostały obowiązujące w szkole i poza nią zasady bezpieczeństwa. Wszyscy poznali więc regulamin świetlicy i regulamin placu zabaw. Chodzili na spacery, aby przypomnieć sobie zasady poruszania się po drogach, przechodzenia przez jezdnię. Na zajęciach wiadomości te utrwalali, wykonując znaki drogowe, bawiąc się w gry i zabawy dydaktyczne. Na podstawie tekstów literackich i inspirowanych nimi dyskusji przypominali sobie również zasady dobrych manier, które ułatwiają współżycie w dużej grupie rówieśniczej, ucząc bezkonfliktowego rozwiązywania problemów.

Natomiast końcówka września upłynęła świetlicowym bywalcom na poszukiwaniach i rozpoznawaniu podczas zabaw na świeżym powietrzu, oglądaniu albumów pierwszych oznak jesieni. Uczniowie prowadzili zatem obserwacje najbliższego otoczenia szkoły, gromadzili materiał przyrodniczy. Przygotowywali się też do obchodów Dnia Chłopaka.